Wiedza

Salon w ogrodzie

Odpoczynek w ogrodzie to sama przyjemność. Słońce, śpiew ptaków, lekki powiew wiatru i oczywiście komfort i wygoda. Taras to miejsce, które w sezonie letnim staje się drugim salonem. Dlaczego? W dużej mierze za sprawą odpowiednio dobranych mebli ogrodowych.

Idealny dla większej rodziny lub na spotkanie z przyjaciółmi jest zestaw ogrodowy z dużym stołem. Coraz bardziej popularne są takie o rozmiarach 180cm z możliwością rozłożenia nawet do 240cm. Idealnie pasuje do niego komplet 6 – 8 krzeseł. W razie niespodziewanej wizyty znajomych, nie musimy się martwić, że brakuje miejsca, czy szukać w pomieszczeniach gospodarczych, piwnicach pozostałej ilości krzeseł lub dopasowywać inne.

Ponadto, coraz częściej właściciele ogrodów do dużych stołów ogrodowych dopasowują ławki (o ławkach pisaliśmy we wcześniejszych artykułach).

Zaletą dużych zestawów ogrodowych jest również to, że popołudniowe spotkanie, czy obiad w gronie najbliższych będzie bardzo komfortowy. Dodatkowo jego stabilność, elegancja sprawiają, że ogród i taras stają się zewnętrznym, zielonym salonem.

Przy zakupie dużych zestawów ogrodowych należy wziąć pod uwagę również materiał, z którego są one wykonane. Jeżeli decydujemy się na większy komplet mebli, które będą funkcjonalne, masywne, wygodne i komfortowe oraz pozostawione na zewnątrz przez cały sezon (lub nawet rok), muszą być one odporne na warunki atmosferyczne. Na rynku dostępne są meble  ogrodowe wykonane z tańszych materiałów jak i droższych (drewna tekowego, ratanu, tworzywa sztucznego). Najlepiej, aby funkcjonalność, elegancja były połączone z jakością. Poza tym wybór mebli ogrodowych będzie zależał od upodobań właściciela ogrodu.

Pamiętajmy, że ogród to miejsce wypoczynku, strefa relaksu. Również śniadania, obiady, kolacje smakują lepiej na świeżym powietrzu. Dlatego odpowiednio dobrany (masywny, stabilny, z możliwością rozłożenia) stół i krzesła (wygodne, komfortowe) będą podstawą właściwego odprężenia i wytchnienia.