Klony palmowe (Acer palmatum) to drzewa, które zachwycają swoim kształtem, kolorem, stanowią mocny akcent w ogrodzie, mogą być dumą każdego właściciela zielonej przestrzeni. Niezwykle interesujące ze względu na swoje piękne liście i niesamowite barwy, nadają się do mniejszych jak większych ogrodów, mogą osiągać różne rozmiary.

Szczególnie urokliwe klony palmowe przyciągają uwagę swoimi ciekawie ukształtowanymi liśćmi oraz barwą – czerwone, bordowe, zielone, pomarańczowe. Pięknie przebarwiają się jesienią. W zależności od odmiany klony mogą osiągać różne rozmiary. Niektóre z nich osiągają wysokość od 1m do nawet 7 metrów. Wyższe tworzą piękne, majestatyczne, szerokie korony drzew, choć zdarzają się również takie, które rosną kolumnowo, zajmując tym samym mniej miejsca.

Dzięki oryginalnej strukturze liści, ich gęstemu ulistnieniu, większość z klonów wygląda bardzo dostojnie, elegancko.

Niskie, karłowate o szerokich kopułach, smukłe, wysokie stanowią mocny akcent w ogrodzie. Ich różnorodne barwy i kształty liści sprawiają, że nasz ogród nabierze charakteru. Idealnie pasują do ogrodów w stylu japońskim, dobrze komponują się z drzewami i krzewami formowanymi, pięknie wyglądają na skarpach, w połączeniu z kamieniem i wodą.

Galeria Klonów Palmowych