Wiedza

Meble ogrodowe – na co zwrócić uwagę?

Ogród to miejsce, w którym chcemy się zrelaksować, stworzyć swój mały zielony zakątek, oazę ciszy i spokoju. Oprócz roślin, o których już wspominaliśmy, warto również zwrócić uwagę na meble ogrodowe.

Są one uzupełnieniem naszego przydomowego raju, nadając mu indywidualności, prywatności i swojskości. Pozwalają w pełni i komfortowo odetchnąć na świeżym powietrzu, cieszyć się tym, co nas otacza, rozkoszować się promieniami słońca.

Wybór mebli ogrodowych

Wybór mebli ogrodowych nie jest łatwy. Zależy przede wszystkim od naszego gustu i upodobań. Obecnie dostępnych jest wiele produktów wykonanych z różnych materiałów: drewnianych, z tworzywa sztucznego, stali nierdzewnej. Ponadto, pojawią się oprócz tradycyjnych form także nowoczesne, tworzące niesamowitą atmosferę w ogrodzie. Które wybrać? Czym się kierować? Na co zwrócić uwagę?

Przy wyborze odpowiednich mebli ogrodowych warto zwrócić uwagę na kilka czynników, które mogą okazać się przydatne podczas ich zakupu.

Pierwszym i najważniejszym z nich jest komfort i wygoda użytkowania. Szukamy mebli, na których wypoczynek będzie prawdziwą przyjemnością. Zwracamy uwagę na kształt, jakość wykonania, odpowiednie wyprofilowanie krzeseł czy leżaków.

Ponadto chcemy, by zakupione przez nas produkty nie były tylko ozdobą naszego ogrodu  przez jeden sezon, w związku z czym  wybieramy meble trwałe, odporne na warunki atmosferyczne (deszcz, słońce, mróz). Powinny być szczególnie mocne i wytrzymałe, zapewniając przy tym komfort wypoczynku.

Ważnym czynnikiem jest również łatwość ich przechowywania. Większość z nas kupuje meble, które można w łatwy i prosty sposób złożyć. Jeżeli jednak podobają nam się takie, które nie dają nam takiej możliwości, musimy znaleźć więcej miejsca, by w odpowiedni sposób je przetrzymać. Niektóre z krzeseł można także sztaplować, tworząc sztosy, co również pozwala zaoszczędzić więcej powierzchni. Dodatkowo możemy  zmagazynowane meble okryć specjalnym pokrowcem, dzięki czemu ochronimy je  przed uszkodzeniami czy kurzem.

Kiedy już weźmiemy pod uwagę powyższe czynniki, warto także się zastanowić nad tym, w którym miejscu swojego ogrodu chcemy postawić meble. Większość nowoczesnych produktów zajmuje dość dużo powierzchni, więc powinniśmy przyjrzeć się rozmiarom naszego tarasu. Jeżeli chcemy spędzić czas w większym gronie znajomych dobrym wyborem okaże się duży zestaw ogrodowy, co pozwoli nam swobodnie relaksować się na świeżym powietrzu. Jednak gdy mamy mniej miejsca równie okazałe i coraz bardziej popularne stają się mniejsze zestawy balkonowe.

Pamiętajmy, aby nasz ogród nie wyglądał chaotycznie, dlatego starajmy się kompletować meble z jednego materiału. Oprócz tradycyjnego stołu i krzeseł, można pokusić się jeszcze o leżak, by łapać promienie letniego słońca, ławkę, by w cieniu drzewa wsłuchiwać się w śpiew ptaków.

Właściciele ogrodów tworzą w swoim zielonym zakątku swój styl, dlatego też nie każdy rozdaj mebli pasuje do każdego ogrodu. Trzeba dobrze rozważyć, czy dane produkty nie będą wyglądały u nas jak przedmioty z obcej planety.

Szeroki wybór produktów pozwoli w pełni zadowolić każdego klienta. Meble z tworzywa sztucznego są łatwo dostępne, lekkie, szybkie i proste w pielęgnacji, ze stali nierdzewnej doskonale wkomponują się w nowoczesny ogród, natomiast drewniane mają swój ponadczasowy charakter. Tutaj szczególnie warto położyć nacisk na pewien rodzaj mebli z drewna tekowego – mebli niezwykle trwałych, eleganckich, starannie wykonanych. To nowoczesny i tradycyjny design, a zarazem elegancja i ponadczasowość. Tekowe krzesła, stoły, leżaki, ławki oraz akcesoria ogrodowe będą wizytówką każdej przestrzeni.