Wiedza

Leżaki ogrodowe – błogie lenistwo

Wakacje, lato w pełni, więc pora na zasłużony odpoczynek i chwilę wytchnienia. Gdzie najlepiej wypoczywamy? Oczywiście we własnym ogrodzie. Słońce, trawa, kwiaty, śpiew ptaków, nasza magiczna, zielona przestrzeń. Relaksujemy się na tarasie, balkonie, przy basenie, cieszymy się błogą bezczynnością. Aby jednak to nastąpiło, trzeba wybrać odpowiedni dla siebie leżak ogrodowy.

1. Materiał

Zaczynamy od wyboru materiału, z którego ma być wykonany nasz leżak. Możliwości jest wiele. Najczęściej sięgamy po produkty wykonane z plastiku, tworzywa sztucznego, tkanin syntetycznych, metalu, ratanu, czy drewna. Jednakże powinny być one przede wszystkim odporne  na działanie warunków atmosferycznych, łatwe w pielęgnacji i przechowywaniu. Należy również pamiętać, by pasowały do naszego stylu ogrodowego (klasyczne, nowoczesne).

2. Kształt

Aby komfortowo wypoczywać, musimy wybrać odpowiedni model. Bogaty asortyment pozwala zadowolić każdego, najbardziej wymagającego, klienta. Klasyczne, nowoczesne, większe, mniejsze, składane, mobilne, z podnóżkiem to tylko niektóre z nich. Coraz częściej odpowiednio wyprofilowane, z regulowanym odparciem, a także dodatkową tacą na napoje. Dzięki temu mamy miejsce na położenie ulubionej książki i soku. Jeżeli jesteśmy bardziej wymagający, możemy również zaopatrzyć się w poduchy ogrodowe, by wakacyjne lenistwo było wygodną przyjemnością.

3. Przechowywanie

Jeżeli posiadamy więcej miejsca, możemy pozwolić sobie na większe leżaki. W innym przypadku polecamy leżaki mniejsze lub składane, które w prosty i łatwy sposób przechowamy w pomieszczeniu gospodarczym, piwnicy, itp. Kiedy zdecydujemy się na produkty wysokiej jakości, bez problemu nasze meble mogą pozostać na zewnątrz przez cały rok (np. meble tekowe). Innym rozwiązaniem są także pokrowce, które chronią przed uszkodzeniami, kurzem, czy warunkami atmosferycznymi.

4. Funkcjonalność

Przed zakupem odpowiedniego leżaka, trzeba się zastanowić jaka funkcję ma pełnić w naszym ogrodzie. Czy służy tylko do opalania, czy stanowi element dekoracyjny, czy zawsze powinien stać w jednym miejscu. Warto zwrócić także uwagę na jego rozmiar. Jeśli posiadamy więcej miejsca w ogrodzie, na tarasie możemy pozwolić sobie na większe modele, natomiast na balkonie czy w mniejszych przestrzeniach doskonałym rozwiązaniem będą leżaki składane. Ponadto powinnyśmy przyjrzeć się dokładnie regulowanemu oparciu, czy zapewnia nam odpowiedni komfort. Przy przenoszeniu ważna okaże się również waga danego modelu bądź kółka ułatwiające przemieszczanie.

Leżaki ogrodowe zapewniają nam błogi wypoczynek, pozwalają na chwilę odprężenia. Zwróćmy zatem  uwagę przy zakupie odpowiedniego modelu na powyższe czynniki, by być w pełni zadowolonym. Pamiętajmy również o tym, że są to produkty, które oprócz powyższych cech, powinny zachwycać nas również swoim wyglądem oraz wkomponować się w naszą zieloną przestrzeń.